facebook
Cena brutto:50.00PLN
Ilość: egz.
Rodzaj towaru:Książka

Jak zostać regionem wiedzy i innowacji

AutorzyAleksander Bąkowski, Andrzej Siemaszko, Małgorzata Snarska-Świderska
WydawcaTwigger
Miejsce/Rok wydania:Warszawa 2007
Ilość stron:256
Format:145x205 mm
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-88904-85-1
Cena katalogowa:85,30


Program Ramowy UE na lata 2007-2013 jest trzecim co do wielkości funduszem unijnym z budżetem w wysokości 54 mld euro, który powinien być wykorzystany przede wszystkim na rozwój badań, nowych technologii, podniesienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Odpowiada na potrzeby społeczeństw krajów członkowskich w dziedzinach zdrowia, biotechnologii, zaawansowanych materiałów, technologii informatycznych, energii, ochrony środowiska, transportu i zagadnień społeczno-ekonomicznych.

7 Program Ramowy wraz z bliźniaczym Programem Ramowym Konkurencyjność i Innowacje wspiera także projekty rozwoju technologii dla małych i średnich przedsiębiorstw, tworzenie europejskich klastrów technologicznych i platform technologicznych współpracujących nad rozwojem najnowocześniejszych technologii.

Podręcznik pokazuje jak wiele środków dostępnych na poziomie regionalnym, krajowym i unijnym można uporządkować i ułożyć w jeden spójny schemat i wykorzystać do budowy Regionu Wiedzy i Innowacji. Może to być nasza najlepsza inwestycja w przyszłość, która poprzez wprowadzenie najnowocześniejszych technologii przyczyni się do dynamicznego wzrostu gospodarczego i dobrobytu obywateli, a jednocześnie zapewni zrównoważony rozwój regionu z zachowaniem równowagi pomiędzy najnowocześniejszym przemysłem, rolnictwem a ekologią.

Spis treści

Wprowadzenie
Słowo wstępne
CZĘŚĆ I STRATEGIA BUDOWY REGIONU WIEDZY I INNOWACJI
Synergia programów badań i polityki spójności
Europejskie programy badań, rozwoju technologii i innowacji
Innowacyjność w Polsce
Scenariusz budowy Regionu Wiedzy i Innowacji
Przykłady inicjatyw zmierzających do tworzenia Regionów Wiedzy i Innowacji
Technologie przyczyniające się do integracji i profilowania Regionów Wiedzy i Innowacji
CZĘŚĆ II INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Europejskie inicjatywy budowy Regionów Wiedzy i Innowacji
Elementy systemu innowacji: Parki Nauko wo-Technologiczne, Klastry, Inkubatory Technologiczne, Polskie Platformy Technologiczne, Centra Zaawansowanych Technologii i Centra Doskonałości
Programy szczegółowe Programów Ramowych
Pozawspólnotowe programy badawcze
Instrumenty finansowe Programów Ramowych
Słowniczek terminologiczny